Naprzeciw wyzwaniom

Wszyscy zapewne zauważają, jak zmienia się borówkowy biznes w ostatnich latach. Co prawda, ustały już masowe nasadzenia i zakładanie kolejnych upraw przez plantatorów (to dobrze), ale też okazuje się, że gros już istniejących plantacji nie jest dostosowane do potrzeb współczesnego rynku. Chodzi przede wszystkim o dobór odmian, ale także o sposób prowadzenia krzewów i przystosowania plantacji do ergonomicznego zbioru owoców. Pewne zmiany są więc konieczne.

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa niejednokrotnie określana jest jako najważniejsze na świecie wydarzenie w borówkowej branży. Gromadzi bowiem profesjonalnych plantatorów borówki nie tylko z Polski, ale i z całej Europy a nawet odległych zakątków świata. Łączy producentów owoców zarówno z dostawcami środków produkcji i technologii, jak i z odbiorcami – przedstawicielami firm handlowych, supermarketów i eksporterów. Wiedza, spotkania B2B, nowe kontakty, szczypta integracji, a na koniec praktyka – wydarzenie oferuje to wszystko.

XI Międzynarodowa Konferencja Borówkowa odbywać się będzie w formie stacjonarnej, w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim (koło Warszawy) i trwać będzie dwa dni. Planujemy jej rozpoczęcie 9 marca o godzinie 9:00. Dłuższe przerwy pomiędzy prelekcjami i dyskusjami zapewnią uczestnikom możliwość spotkania się z wystawcami i pozwolą na indywidualne rozmowy biznesowe. Tematyka tegorocznych wykładów będzie bardzo urozmaicona. Omówione zostaną powszednie problemy plantatorów, przedstawione najnowsze informacje dotyczące zwalczania chorób i szkodników oraz prowadzenia nawożenia. Dużo uwagi poświęcone będzie kwestiom związanym z zatrudnianiem pracowników, poprawie wydajności zbiorów i, wreszcie, możliwościom zbioru mechanicznego. W przystępny sposób zostaną omówione dotychczasowe praktyczne osiągnięcia w tym zakresie, a zaproszeni eksperci i specjaliści podpowiedzą jak prowadzić plantacje i zarządzać pracownikami, by móc na czas zebrać wszystkie owoce. Ukoronowaniem pierwszego dnia Konferencji będzie uroczysty bankiet, stanowiący znakomitą okazję do integracji i nawiązywania wielu kontaktów.

Udział w Międzynarodowej Konferencji Borówkowej to szansa na zdobycie najnowszej wiedzy o uprawie borówki

W drugim dniu zaprosimy uczestników w plener – na rodzinną plantację borówki „Boko” w okolicach Białobrzegów, ukierunkowaną na uprawę wczesnej odmiany ‘Duke’, oprócz której rosną też odmiany ‘Chanticleer’, ‘Bluegold’, ‘Liberty’ i ‘Spartan’. Gospodarstwo posiada też nowoczesną pakownię z linią do sortowania borówki oraz chłodnie. To wszystko można będzie zobaczyć podczas dnia plenerowego. Nie zabraknie również prezentacji różnych technik cięcia i metod prowadzenia krzewów. Na plantacji odbywać się będą także pokazy maszyn przeznaczonych do wykorzystanie w uprawie borówek.

Czy warto uczestniczyć w XI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej? Najpierw trzeba zastanowić się, gdzie chcę być i co chcę robić za 2, 5, 10 lat. Czy nadal produkować znakomitej jakości owoce borówki i cieszyć się dobrymi dochodami z tego biznesu, czy zastanawiać, co poszło nie tak, dlaczego nie wyszło. W podejmowaniu właściwych decyzji dotyczących prowadzenia plantacji pomóc może właśnie wiedza zdobyta podczas Konferencji Borówkowej, poznanie światowych trendów, spotkania z ekspertami i poznanie nowych ludzi. A wyzwań jest naprawdę wiele!

Zarejestruj swój udział już teraz