Edycja I

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2020

Pod hasłem „ZMIANY” odbywała się  VIII Międzynarodowa Konferencja Borówkowa (4-6 marca 2020). Miała ona wyjątkowy charakter, trwała bowiem aż 3 dni. W tym czasie można było zdobyć dużo teoretycznej, ale i praktycznej wiedzy o uprawie borówki, spotkać się z przedstawicielami firm zaopatrujących plantatorów borówki we wszelkie niezbędne środki do produkcji, nawiązać wiele relacji biznesowych i nowych znajomości. To właśnie, zdobywaniu wiedzy, inspiracji, nowych kontaktów oraz rozwijaniu i umacnianiu borówkowego biznesu służy organizowana w Polsce Międzynarodowa Konferencja Borówkowa.

Czytaj więcej
Edycja II

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2019

Delegaci aż z 27 krajów świata i przeszło 900 uczestników ogółem – taka właśnie była VII Międzynarodowa Konferencja Borówkowa. Odbywała się 7 i 8 marca w Jachrance, w Hotelu Warszawianka. Wydarzenie to potwierdziło, że producenci borówki potrafią ze sobą współpracować, by osiągać wspólne cele. Muszą to robić w dalszym ciągu – wyzwań w uprawie i handlu borówkami, pozostaje ciągle wiele.  

Czytaj więcej
Edycja III

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2018

Konferencja Borówkowa 2018, która obyła się w dniach 1-2 marca przyciągnęła liczne grono wystawców. Wśród nich były firmy operujące w różnych segmentach sektora borówkowego. Ochrona, nawożenie i biostymulacja, sadzonki, nawodnienie, ochrona przed mrozem, zapylanie, sortowanie i pakowanie, podłoża, zabiegi na plantacjach – tym i innym jeszcze tematom poświęcona była część wystawowa i pokazy polowe

Czytaj więcej