Sponsorzy

40 lat doświadczenia

Fall Creek, firma założona przez rodzinę Brazeltonów, to obecnie podmiot z ponad 40-letnim doświadczeniem w sektorze borówkowym. Więcej informacji o działalności tego hodowcy znaleźć można na stronie internetowej: www.fallcreeknursery.com. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji o odmianach, na przykład takich jak termin owocowania, wielkość jagód czy inne istotne ich parametry należy kontaktować się z członkami zespołów doradców we właściwych regionie:

Czytaj więcej

Sponsorzy

Generali Agro, znane wcześniej jako Concordia Ubezpieczenia, ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dbaniu o bezpieczeństwo ubezpieczeniowe upraw rolnych. Ubezpieczenie upraw borówki wysokiej od gradobicia to wyspecjalizowany produkt ubezpieczeniowy dla plantatorów borówki. Zapewnienie ochrony ubezpieczeniowej już od fazy kwitnienia to zabezpieczenie od szkód spowodowanych gradem od najbardziej newralgicznej dla uprawy fazy BBCH.

Czytaj więcej

Sponsorzy

Innowacje w ochronie roślin

Syngenta jest wiodącym producentem środków ochrony roślin i nasion. Nasze produkty pomagają rolnikom lepiej wykorzystać dostępne zasoby, przyczyniając się do poprawy globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. Syngenta inwestuje rocznie około 1,3 miliarda dolarów w badania i rozwój (R&D), a w ośrodkach badawczych zatrudnia aż 5 tysięcy pracowników. Dzięki temu polscy rolnicy mają dostęp do najnowszych technologii, które ułatwiają prowadzenie gospodarstwa.

Czytaj więcej

Sponsorzy

Precyzyjne sortowanie i pakowanie

UNITEC oferuje rozwiązania godne polecenia na wszystkich etapach przygotowania plonu do sprzedaży: od czyszczenia początkowego produktu – aby przejście do kolejnych etapów odbywało się możliwie jak najbardziej funkcjonalnie – poprzez klasyfikację owoców na podstawie wielu wewnętrznych i zewnętrznych parametrów jakości (rozmiar, kolor, zewnętrzne wady skórki, defekty miąższu, nadmierna miękkość, obecność szypułki, marszczenie skórki – odwodnienie, przebarwienia itp.), do końcowego pakowania, które pozwala na dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb, zależnie od preferencji panujących na rynkach docelowych.

Technologia UNITEC dla borówek pozwala osiągnąć wyjątkowy produkt końcowy o niesłychanej jednolitości rozmiaru i koloru. Końcowy produkt, gdy owoce stoją wyeksponowane w punetkach na sklepowych półkach, ma powtarzalną, doskonałą jakość, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych konsumentów.

Sponsorzy

Lider w dziedzinie nawozów

Yara Poland Sp. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1991 jako Hydro Poland – obecnie Yara Poland z siedzibą w Szczecinie. W ciągu prawie 30 lat obecności w Polsce, firma rozwinęła sieć sprzedaży, dzięki której produkty nawozowe opatrzone wizerunkiem łodzi Wikingów stały się ogólnie dostępne dla polskich rolników i ogrodników.

Czytaj więcej