Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2021 w trybie online

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa przez ostatnich kilka lat była miejscem gdzie spotykała się cała borówkowa Polska i Europa. Oczywiście najważniejszym punktem tego wydarzenia była i jest merytoryczna część samej konferencji, ale nie bez znaczenia pozostawała zawsze możliwość spotkania się, poznania oferty firm czy po prostu możliwość przywitania kolegów z branży i porozmawiania. Obecna sytuacja związana z pandemią Covid-19 wyklucza taką możliwość. Nie traćmy jednak szansy na zdobycie nowej porcji wiedzy o borówce.

W 2021 roku Międzynarodowa Konferencja Borówkowa odbywać się będzie po raz IX i zarazem po raz pierwszy w wersji online. Nie ma innej możliwości, biorąc pod uwagę pandemiczny stan, który ogarnął cały świat. Jako organizatorzy postanowiliśmy nie marnować jednak szansy na dalszy rozwój borówkowego biznesu. Przestawiliśmy Konferencję na tryby online by nadal móc przekazywać Państwu najnowszą wiedzę z zakresu uprawy borówki.

 

W dwudniowej formule

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2021 będzie miała formę dwudniową i odbywać się będzie 3 i 4 marca 2021 roku. Pierwszy dzień zaczniemy o godzinie 14.00 i cały przygotowany blok wykładowy  będzie dotyczył tematu „Optymalnego nawożenia borówki”. Uznaliśmy ten temat za niezmiernie ważny dla plantatorów, a zarazem kluczowy jeśli chodzi o wielkość uzyskiwanych plonów. Ponadto trzeba tu pamiętać o tym, że przez nawożenie musimy nie tylko dostarczać roślinom borówki potrzebnych im składników odżywczych, ale również kontrolować odczyn gleby i podłoża. Tak więc zarówno sposób nawożenia, stosowane nawozy, ich dawki i terminy podawania mają tu bardzo ważne znaczenie. O tym wszystkim będzie opowiadało grona zaproszonych specjalistów już 3 marca (PROGRAM).

Kolejny dzień 4 marca będzie obfitował w różnorakie, ale cały czas bardzo aktualne tematy dotyczące zarówno uprawy borówki, możliwości sprzedażowych, ale i zagrożeń jakie się pojawiają (zobacz PROGRAM).  Zaczniemy o godzinie 9.00 i z przerwami konferencja potrwa go godziny 16.30. W trakcie wykładów oraz po ich zakończeniu można będzie zadawać pytania dla wykładowców i uczestniczyć w dyskusjach. Wszystkie wykłady będą transmitowane i tłumaczone (pol/ang, ang/pol) na żywo. Nagrania z wykładów dla zarejestrowanych uczestników będą dostępne również w ciągu kolejnych 10 dni po Konferencji.

Równolegle uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy EXPO. W tym wirtualnym świecie wystawców można będzie odwiedzić stoiska wybranych firm, zapoznać się z ich ofertą, pobrać materiały informacyjne, nawiązać kontakt z przedstawicielem czy poprosić o specjalną ofertę. Owszem nie zastąpi to dotychczasowej formuły spotkań na żywo i rozmów z reprezentantami poszczególnych firm, ale na pewno da możliwość poznania tego co nowego oferują podmioty biorące udział w borówkowym rynku, jak też poznania nowych produktów i rozwiązań niezbędnych do sprawnego funkcjonowania gospodarstw. Strefa EXPO będzie działała przez całe dwa dni (3 i 4 marca), jak również będzie dostępna dla zarejestrowanych uczestników w późniejszym terminie.

 

Trzeba się zarejestrować

By wziąć udział w IX Międzynarodowa Konferencja Borówkowa należy się wcześniej zarejestrować. Dal uczestników przygotowaliśmy kilka możliwości uczestnictwa. Jest to pakiet bezpłatny i uprawniający tylko do wejścia w przestrzeń wystawową EXPO. By z kolei wziąć czynny udział w Konferencji i wysłuchać wszystkich przygotowanych wykładów konieczne jest dokonanie rejestracji płatnej. Wcześniejsza rejestracja do 20 lutego się opłaca bowiem bilety są wtedy tańsze (150 zł). Ponadto wszyscy uczestnicy Konferencją otrzymają opracowanie w postaci publikacji „Nowoczesna uprawa borówki 2021”. Jest to kontynuacja naszej cyklicznego wydawnictwa związana z organizacją Konferencji. Publikacja zawiera obszerne artykuły związane z prezentowanymi w czasie Konferencji tematami. W podstawowej opcji biletu publikacja będzie dostępna w wersji elektronicznej (plik pdf.) wysyłanej do uczestników po zakończeniu wydarzenia. Opcjonalnie można zamówić wersję książkową wybierając odpowiedni pakiet podczas Rejestracji. Książka będzie wysyłana pocztą do uczestników Konferencji po jej zakończeniu. Zarejestruj się TERAZ

Ponieważ w tym roku nie będziemy mogli spotkać się w plenerze, w trakcie wykładów zaplanowaliśmy filmową relacją z plantacji połączoną z pokazami cięcia borówki. Będzie je przeprowadzał Mariusz Padewski doradca techniczny w firmie Fall Creek Farm & Nursery.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w najważniejszym wydarzeniu borówkowej branży. #RazemDoCelu